WAKACJE Z JOGĄ

puszcza augustowska - leśniczówka Lipiny

OPIS WYJAZDU:

Regionalna Akademia Jogi  powraca w tym roku  z zaproszeniem do spędzenia wakacji z jogą w samym sercu Puszczy Augustowskiej.  Wyjazd jest odpowiedni dla osób na każdym poziomie zaawansowania praktyki jogi. Również osób chcących  spróbować i poznać bliżej dynamiczną formę praktyki.

Wybierz ten letni wyjazd połączony z wypoczynkiem w Puszczy Augustowskiej, w klimatycznej leśniczówce. Pod okiem pary doświadczonych nauczycieli  Kasi & Roberta, dzięki którym poznasz tajemnie bezpiecznej praktyki Ashtanga Jogi.

W trakcie pobytu w Leśniczówce Lipiny:

  • pogłębisz swoją praktykę Ashtanga Jogi, jeżeli dopiero zaczynasz, nauczysz się praktykować bezpiecznie
  • poznasz techniki pranajamy, ćwiczenia stretchingu i mobilizacji ciała, doświadczysz głębokiej relaksacji
  • zresetujesz swoje ciało, umysł i duszę
  • odpoczniesz i nabierzesz sił w kontakcie z naturą.

Zajęcia jogi i warsztaty tematyczne  prowadzone będą na poziomie dostosowanym do każdego ucznia, dlatego zapraszamy każdego niezależnie od poziomu zaawansowania.

To niepowtarzalna okazja, by poza zajęciami jogi, w wolnym czasie cieszyć się urokami lata. Leśniczówka Lipiny to idealne miejsce dla osób szukających relaksu, możliwości wyciszenia, oderwania od zgiełku współczesności jak i miłośników aktywnego wypoczynku.

To możliwość połączenia aktywności na macie i świeżym powietrzu, które pozwoli Ci naładować energię na kolejne miesiące roku. 

Masz do wyboru dwa terminy wyjazdu:

I.  13-20 lipca 2024r.    II.  17-24 sierpnia 2024r.

RAMOWY PROGRAM
dzień pierwszy (sobota)

 od 15.00 przyjmujemy gości

17.00 – spotkanie organizacyjne

19.00- kolacja

20.00- relaksacja

Dzień drugi -szósty (niedziela – piątek)

6.30 / 7.30 i 7.30/9.00 –  poranna praktyka jogi w stylu Mysore / seria prowadzona / joga dla grupy początkującej.

9.00 – śniadanie

14.00 – lunch

17.00 – zajęcia warsztatowe

19.00 – kolacja

20.30 – wieczorna relaksacja / medytacja

Dzień siódmy ( niedziela)

6.00 / 7.30 i 7.30/9.00 – poranna praktyka jogi

9.00 – śniadanie

 Po śniadaniu wykwaterowanie ,pożegnania  i wyjazd

Tematy zajęć warsztatowych (moje zdrowe plecy, sztuka prawidłowego oddechu, mobilność bioder i barków, prawidłowa postawa, rola stóp i centrum ciała)

W ramach wyjazdu dla chętnych przewidziany jest spływ kajakowy (rz. Czarna Hańcza), spotkanie z bartnikiem, opowieści o historii miodosytnictwa i degustacja miodów pitnych, spacer po puszczy augustowskiej z leśnikiem.

MIEJSCE: LEŚNICZÓWKA LIPINY

to miejsce ze stuletnią historią ale w nowej odsłonie, położone w centrum Puszczy Augustowskiej, nad starorzeczem Czarnej Hańczy, tuż przy Kanale Augustowskim. Są tam dwa domy, w których będą zakwaterowani uczestnicy warsztatów:

 – „Budynek leśniczówki „to 6  dwuosobowych pokoi w standardzie hotelowym z kuchnią, jadalnią i salonem oraz wyjściem na taras.

– „Budynek Letni” to na poddaszu 3 pokoje dla 6-10 osób a na parterze sala do praktyki oraz aneks kuchenny.

Do dyspozycji gości są kajaki, soopy, łódki wędkarskie i rowery do wędrówek po puszczańskich okolicach. Jest też wędzarnia oraz suszarnia do grzybów i owoców.

To niesamowite miejsce. Kanał Augustowski za domem, Puszcza Augustowska przed, 500m dalej granica z Białorusią i dojazd TYLKO JEDNĄ WĄSKĄ LEŚNĄ DROGĄ.

Niezwykle urokliwe miejsce, dzika natura oraz brak zasięgu  sprawią, iż  zapomnisz o całym świecie. J

 WYŻYWIENIE:

Jedzenie to pyszna kuchnia wegetariańska  oparta na regionalnych produktach. Posiłki lekkie i zdrowe, sprzyjające aktywności fizycznej.

POZSTAŁE ATRAKCJE W OKOLICY:

Puszcza Augustowska – jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce (pow. Ponad 1100 km2). Skład drzewostanu to w 85% bory, w mniejszej części też olsy i grądy. W borach prym wiedzie sosna i w znacznie mniejszym stopniu świerk. Często można natknąć się na drzewa , które osiągnęły wiek 120 – 200 lat i wysokość do 30m. Na obszarze puszczy mamy wiele jezior. Do największych należą: Wigry, Sajno, Białe Augustowskie, Serwy i Necko. Do większych rzek zaliczyć można Rospudę i Bliznę oraz Czarną Hańczę z dopływami Marychą i Wołkuszanką. Nie zapominajmy o Kanale Augustowskim o długości 101 km (w tym 82 km w granicach Polski) łączącym zlewnię Wisły i Niemna. Jest on udostępniony dla żeglugi i odgrywa dużą rolę w gospodarce wodnej i turystyce regionu.

Dla aktywnych

 – liczne szlaki rowerowe ( w tym Green Velo)

– spływy po Kanale Augustowskim, rejsy Żeglugą Augustowską

–  w odległości 40 km wodny wyciąg narciarski w Augustowie nad jeziorem Necko

– przejażdżki kolejką wąskotorową przez Puszczę Augustowską (przystanek Sucha Rzeczka)

– zwiedzanie Sanktuarium w Studzienicznej

– Klasztor Pokamedulski w Wigrach.

ASHTANGA JOGA

Dynamiczna medytacja w ruchu. To najbardziej wszechstronna aktywność Zajęcia charakteryzuje indywidualne podejście do praktykującego, uwzględniające jego wiek, stan zdrowia oraz początkową kondycję. Praktyka Ashtangi przynosi oczyszczenie na poziomie ciała, systemu nerwowego oraz umysłu, wzrost energii witalnej oraz równowagę i harmonię na co dzień.

PROWADZĄCY:

Para nauczycieli jogi, oddechu, medytacji, uważności na siebie i zdrowego stylu życia. Kasia i Robert na co dzień prowadzą Regionalną Akademię Yogi w Olsztynie. Ich Pasją od zawsze były tajniki pracy z umysłem i ciałem, które pozwalają prowadzić bardziej świadome życie, a od 2016r. dzielą się widzą prowadząc regularne zajęcia Ashtanga jogi, Vinyasa jogi, zdrowych pleców, pilatesu, warsztaty świadomego i zdrowego oddechu.

Mają niezliczoną ilość mato-godzin i ponad 3000 godzin edukacyjnych i M.in. certyfikaty European Academy of ASHTANGA YOGA, Yoga Aliance: E-RYT 500, YACEP.

INWETYCJA W SIEBIE:

2680 zł / jedna osoba

W cenie: praktyka jogi, popołudniowe warsztaty wieczorne, sesje relaksacyjne, 7 noclegów w pokojach 2, 3 osobowych (decyduje kolejność zgłoszeń), całodzienne wyżywienie.

Cena nie zawiera kosztu spływu kajakowego,

Jesteś osobą, która jest uczestnikiem naszych zajęć -> koniecznie dopytaj się o warunki specjalne/rabaty

REZERWACJA:

 Aby zapisać się na listę uczestników wypełnij formularz zgłoszeniowy -> poniżej

 w odpowiedzi otrzymasz  szczegółowe informacje potrzebne do sfinalizowania rezerwacji. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w kwocie 880 zł /osoba. Zaliczka jest bezzwrotna, poza przypadkiem odwołania wyjazdu przez organizatów (całość kosztów jest zwracana)

Zapisy w terminie do 25 maja 2024r. – jednak lista może być zamknięta wcześniej, decyduje kolejność zgłoszeń ( grupa tylko 16 osób).

Masz pytania? Wolisz kontakt telefoniczny? Zadzwoń i porozmawiajmy:)
T: 790-022-387

FORMULARZ ZAPISU: